قالب نیوجرسی

قالب نیوجرسی با نام دیگر مانع بتنی با شکل های دقیق و مهندسی شده برای ساخت و قالب زنی مواد مختلف  به ویژه بتن مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع قالب در گذرگاه ها و جاده ها و جهت کاربردهای مختلف نصب  و اجرا می شود. در واقع کاربرد این نوع قالب بیشتر برای هدایت انواع وسایل نقلیه می باشد.

آشنایی با قالب نیوجرسی
قالب نیوجرسی برای در مسیر قرار دادن و هدایت وسایل نقلیه به صورت قطعات بتنی پیش ساخته قابل اتصال به هم ساخته شده اند. در واقع در زمان برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم، لبه های این نوع قالب مانند یک هدایتگر برگردان عمل می کند و باعث کاهش خسارت می گردد. جالب است بدانید که این نوع قالب در سال ۱۹۵۰ میلادی توسط موسسه فناوری استیون به درخواست دپارتمان بزرگراه های ایالت نیوجرسی در غرب ایالت متحده آمریکا جهت چند خطه کردن بزرگراه ها طراحی و ساخته شده است.

این نوع قالب دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد. به گونه ای که این نوع قالب بیشتر در ساخت و ساز های کنار جاده ای جهت محافظت کارگران از برخورد خودروها، به عنوان سیل بند، تفکیک مسیر جاده ها، در کنار جاده ها جهت محافظت از عابران پیاده، هدایت مسیر آب رودخانه ها و ممانعت از انتشار آتش در جنگل ها، هدایتگر مسیر جریان سیالات و به عنوان مانع موقت، جدا کردن مسیرهای ترافیکی و به عنوان مانع موقت یا امنیتی و ضد تروریستی  مورد استفاده کاربران قرار می گیرد.  همچنین بهتر است بدانید که این نوع قالب به ۴ روش بتن ریزی در قالب ایستاده، قالب های برعکس، روش تولید درجا و دستگاه اتوماتیک تولید می شود.

قیمت قالب نیوجرسی
بهتر است بدانید که قیمت قالب نیوجرسی براساس فاکتورها و عوامل مختلفی تعیین می شود. با توجه به اینکه این نوع قالب در وزن های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود از اینرو وزن قالب ها یکی از عوامل موثر بر قیمت به شمار می آید. از دیگر عوامل موثر و تاثیر گذار بر روی قیمت این مانع بتنی روش تولید آن می باشد. در واقع قالب هایی که براساس آخرین تکنولوژی روز تولید شده اند و تراش و کیفیت بهتری دارند، و در طی روند تولید از روش های آبکاری بر روی آن ها استفاده شده طبیعتا  از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند. بهتر است بدانید که یکی از مهم ترین عوامل در قیمت این نوع قالب نوع نقشه نیوجرسی و متریال به کار رفته در تولید نیوجرسی می باشد.

همچنین یکی دیگر از عوامل موثر بر روی قیمت این قالب بتنی مشخصات فنی قالب می باشد. برای مثال در بین انواع قالب های نیوجرسی مدل مفصلی از مزیت ها و برتری های زیادی همچون دهانه باز قالب، حبس کمتر حباب های هوا در داخل سازه  بتنی نیوجرسی، عدم برون ریزی بتن از داخل قالب و ریختن راحت تر بتن در داخل این قالب ها برخوردار می باشد، بنابراین با توجه به این برتری ها دارای قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر است.

در حالت کلی قیمت این نوع قالب بتنی با توجه به کیفیت، برند، روش تولید، استانداردهای به کار رفته شده در ساخت قالب، پروفیل های مورد استفاده، تعداد اجزای و قطعات به کار برده شده در قالب و ساختار قالب متفاوت می باشد.